Mandala prednikov predstavlja uvid v vzorce, ki smo jih pridobili v sklopu družine v kateri smo bili vzgojeni. Zavedanje, da naša podzavest nosi veliko informacij, ki izhajajo iz različnih generacij našega družinskega drevesa, nam je lahko v izjemno pomoč pri razumevanju sebe in našega delovanja v svetu. Ko razkrinkamo določene “dedne” zapise, ki nas nevidno omejujejo na različnih področjih življenja, šele dobimo priložnost za spremembo.
V zadnjih letih je zavedanje o tem, da se naše življenje, izkušnje in dogodki udejanjijo na podlagi naše podzavesti in vseh informacij, ki so shranjeni v njej, postalo bolj jasno in tudi znanstveno dokazano. Človek v svojem nezavednem umu hrani ogromno zapisov, ki mu krojijo življenje v današnjem trenutku. Ti zapisi so za nas lahko koristni, lahko pa nas tudi zelo omejujejo. Predvsem je izziv še večji iz razloga, ker eno prepričanje ponavadi vpliva na vsa naša področja življenja, saj je vse povezano. Če je npr. naše notranje prepričanje, da smo manjvredni, se bo to poznalo tako na partnerskem področju kot tudi pri ustvarjanju kariere, financah, priložnostih, ki jih dobimo itd. Naše življenje se bo v celoti oblikovalo na našem notranjem občutku manjvrednosti.
Podzavestni um z nami komunicira preko občutkov v telesu in misli, ki se nam porajajo. Včasih je težko prepoznati naše lastne misli in občutke ter posledične vzorce, ki jih živimo v vsakdanu. Najbližji korak k ugotovitvi na kakšen način funkcioniramo je preučevanje naših prednikov. Večji del informacij, ki jih nosimo v sebi, dobimo od naših staršev, ti so jih prevzeli od svojih staršev in tako naprej. To dandanes imenujemo genski zapis, ki je pravzaprav energetski zapis in ker je energija oblika, ki se lahko transformira, spremeni, pomeni, da se tukaj tudi skriva ključ do rešitve. Energije nikoli ne moremo izničiti, tako lahko razumemo, da nekega izziva ne bomo kar zbrisali iz življenja, lahko pa ga ozavestimo, preoblikujemo in transformiramo prepričanje, ki se skriva zadaj, v nekaj novega, kar nas bo podprlo v nadaljnjem življenju in se nam enake situacije ne bodo več ponavljale. Če povzamem, vse kar smo prejeli od naših prednikov kot “dedno” je določena oblika energije, ki pa se lahko spremeni.
Kako pa se lotimo preučevanja prednikov? Predvsem z opazovanjem in izpraševanjem. Če malo bolje spoznamo življenje naših staršev, dedkov in babic, opazujemo njihove odnose, obnašanje, reakcije v določenih situacijah, lahko razberemo marsikatere vzorce, ki jih nosimo tudi sami.
Nekaj primerov:
- starejše generacije so bile večkrat rojene v družinah z 10 ali več otroki in pri tem so najstarejši otroci večkrat prevzeli starševsko vlogo in pomagali pri oskrbi mlajših. S tem so bili prikrajšani za lastno otroštvo in večkrat tudi razvili globoke občutke neenakopravnosti, nevrednosti, ker se jim zaradi večjega števila otrok in hlapčevskega načina življenja, nihče ni zares posvetil. Ti občutki manjvrednosti so energetski zapis, ki se prenaša iz generacije v generacijo in se lahko v današnjem času iste družinske veje kaže na drugačen način npr. da se med drugimi osebami počutiš vedno kot manjvreden in se skušaš na vsak način dokazati bodisi s kariernimi, športnimi, učnimi, materialnimi dosežki.
- če se že od nekdaj bojite psov pa se ne spomnite, da ste imeli z njimi slabo izkušnjo, je možno tudi, da je pes ugriznil vašo babico in se je ta strah prenesel v energetskem zapisu tudi na vas.
- kvaliteta partnerskih odnosov, ki jih ustvarjamo, so lahko replika odnosa, ki smo ga doživeli med našima staršema – način komunikacije, spoštovanja, reševanja konfliktov, izkazovanje ljubezni, patriarhat/matriarhat, življenje eden z drugim. Če pogledate svoje družinsko drevo, se morda pojavljajo kakšni enaki vzorci pri ločitvah, kdo ima glavno besedo v družini, kako funkcionirajo moški/ženske – kot tim ali jadrajo vsak zase? Iz razloga, ker podzavestno povzamemo ta zapis, si večkrat zbiramo partnerje z enakimi karakteristikami kot so jih imeli naši starši.
- tudi bolezni in telesne značilnosti nastanejo na podlagi energetskega zapisa naših prepričanj, ki smo jih prevzeli od naših prednikov.
- predvsem povojne generacije so doživele ogromno pomanjkanja dobrin in iz tega so se razvili občutki, da ničesar ni dovolj, strah pred izgubo materialnih stvari, priprava na “hude čase”. Takšna vibracija energije se lahko danes kaže kot pretirano varčevanje, težava z dajanjem in prejemanjem, strah pred izgubo službe, konstantna borba s financami itd.
Vprašanja, ki nam lahko pomagajo pri preučevanju naših prednikov:
- kakšen odnos ima mama do očeta, do žensk, do moških, do denarja, do svojega telesa, do hrane, do kariere…?
- kakšen odnos ima oče do žensk, moških, denarja, svojega telesa, hrane, kariere…?
- kakšen odnos imaš ti do vsega tega?
S pomočjo vprašanj in iskanja odgovorov najdemo informacije o nas samih in kako funkcioniramo v življenju, kar nam lahko pomaga pri preoblikovanju teh starih zapisov, ki jih nosimo v sebi. Seveda je prepoznavanje samo prvi korak, kjer pa se dejansko delo spremembe šele začne. To lahko delamo na dveh nivojih, en je fizični nivo (spreminjanje lastnega delovanja v zunanjem svetu, kar je stari način in traja dlje) drug pa energetski (spreminjanje energetskih zapisov v sebi).
Če verjamete v reinkarnacijo vam bo morda blizu tudi informacija, da lahko te energetske zapise vlečemo še iz prejšnjih življenj. Ne glede na to, katere razlage, verstva, učenja, bolj resonirajo z vami, verjamem, da tukaj ni nič prav ali narobe. Karkoli čutite, da vam služi, za pomoč sebi in boljše razumevanje vašega delovanja v svetu, bo pravo za vas.
Dodaj odgovor