Danes ti želim razkriti tudi, da je fraktalnost povsod okoli nas in vabim te, da ostaneš malo z mano, da ti pokažem nekaj primerov 🙂
V življenju namreč vlečemo veliko vzporednic, ko se učimo o določenih stvareh, lahko najdemo uporabnost tega tudi drugje. Meni so fraktali med drugim še bolj spodbudili kreativni um in to se pozna tudi pri načinu razmišljanja in iskanju rešitev. Predvsem pa sem postala pozorna na stvari okoli sebe. Vedno je dobro – biti v trenutku.
Si že kdaj občudoval/a neizmerno kompleksnost in lepoto fraktalnih vzorcev? Kaj pa naravo? Ali veš, da so fraktali tudi v naravi?
Tukaj je nekaj primerov:
Kaj pa v človeškem telesu? Oči, žilno omrežje, pljuča, nevroni,…
Tudi naši možgani so polni fraktalov! Pravzaprav ne bi mogli delovati, če ne bi bilo fraktalne geometrije. Človeški možgani so sestavljeni iz približno 100 milijard nevronov. Med temi možganskimi celicami se tvorijo številne sinapse ali povezave. Avtorica metode razlaga, da z risanjem fraktalov vplivamo tudi na tovrstne povezave v našem telesu.
Fraktalna risba ni samo umetnost, je pot odkrivanja.
To je umetniška oblika, ki združuje matematiko, naravo, arhitekturo in kreativnost, ustvarjajoč hipnotične vzorce, ki očarajo oko in pomirjajo dušo. Nekateri pravijo, da je gledanje in ustvarjanje fraktalov kot meditacija, ki pomaga najti notranji mir, sočasno pa je tudi nežen način spoznavanja sebe preko zabavnega risanja.
Če si želiš izvedeti več, si oglej praktično brezplačno predstavitev metode fraktalne risbe. To je priložnost, da spoznaš osnovno tehniko risanja in izveš, kako lahko ta umetniška tehnika obogati tvoje življenje.
Aktualni dogodki, tečaji, delavnice so objavljeni TUKAJ.
Dodaj odgovor