Ko počasi prehajamo v toplejši del leta (čeprav zadnje dni ne izgleda ravno tako :)), vse aktivnosti prestavimo iz hiš, stanovanj, v zunanji prostor, na sonce, zelenico in vrt. Sploh pa se bližajo počitnice in otroke bo potrebno malo zaposliti in zdi se mi super, da se ob druženju s svojimi najmlajšimi lotite kakšnih kreativnih in zabavnih projektov. Današnji ustvarjalni ponedeljek združuje skrb za okolje – reciklaža oz. ponovna uporaba, nekaj znanja o vrtnarjenju, slikarske domišljije in malo ročnih spretnosti.
Kaj vse potrebujete:
- Prazno tetrapak embalažo
- Flomaster, svinčnik, ravnilo
- Akrilne barve
- Čopiče
- Male nadobudne pomočnike
Dodatno:
- Zemlja, rastline, semena
Takšne »lončke« lahko uporabite za:
Sajenje rastlin: to so lahko sobne rastlinice, kakšna zelišča za na okensko polico ali balkon ali podtaknjenci za vrtnine, ki jih bomo v kratkem prestavili na vrt. Če boste sadili kakšne večje rastline, na dno naredite par luknjic, da boste zagotovili drenažo.
Lončke za pisala: tetrapak lahko uporabite tudi za lončke za na pisalno mizo, v njih spravite razna pisala, čopiče in druge šolske potrebščine.
Shranjevanje: v predelane tetrapak lončke lahko shranjujete tudi vaše umetniške pripomočke, perlice, ostanke blaga, sukanec, lesene polizdelke, osnove za prstane, nakit, barve v tubicah, konture…
Darilca: na enak način lahko takšno embalažo uporabite tudi kot darilca za goste, vanj spravite kakšno majhno pozornost ali piškot in dodate pentljo. Za vzorec si poglejte DIY izdelava darilnih škatlic.
Postopek:
Doma boste zagotovo našli kakšen prazen tetrapak od mleka, soka in podobno. Ker je takšna embalaža tudi vodotesna, jo lahko uporabimo za različne namene. Dobro sperite notranjost embalaže in odstranite morebitne pokrove.
Na površino si s flomastrom zarišite obliko ali motiv, ki vam je všeč. Višino motiva prilagodite glede na to, za kaj boste izdelek uporabili (sajenje rastlin, lonček za pisala, shranjevanje drobnih predmetov, darilca).
S pomočjo škarij ali olfa noža izrežite obliko, ki ste si jo zarisali.
Zunanjo površino pobarvajte in jo po svoje okrasite. Lahko narišete točno določen motiv – žival, rože, lik iz risanke, kakšno šolsko tematiko… ali pa preprosto odtiskujete različne predmete, kot je to prikazano v DIY 5 načinov za izdelavo darilnega papirja.
Verjamem, da se boste sami domislili še kakšnega super uporabnega izdelka 🙂 Najpomembneje se mi zdi, da lahko s takšnimi projekti otrokom približamo sonaravni način bivanja na našem planetu, jih naučimo kako stvari ponovno uporabiti, smo pri tem ustvarjalni, se družimo in zabavamo. Razbijemo tudi mit kod pride naš paradižnik na krožnik – torej: posejemo seme, vzgojimo rastlino, jo zalivamo in negujemo vse dokler ne obrodi sadov. Znanje z veliko uporabno vrednostjo 🙂
Imejte krasen in ustvarjalen teden 😉
Pozdravček
A.
S svojimi najmlajšimi lahko ustvarjate tudi:
Želite takšne vsebine prejemati tudi v svoj e-nabiralnik? Prijavite se na brezplačne e-novičke, ob tem dobite še brezplačno knjigico, kako enostavno imitirati kaligrafijo.
Dodaj odgovor