Poletne počitnice se počasi bližajo koncu in če ste se lotili že vseh ustvarjalnih projektov iz knjige 20 ustvarjalnih diy projektov za poletne počitnice, potem je današnji DIY ravno pravšnja nadgradnja vsega, kar ste že ustvarili.
Pri svojem umetniškem ustvarjanju zmeraj iščem nove možnosti slikanja, stvari narediti malo drugače in bolj zanimivo. Tako kot uživam v delu s teksturo, rada združujem tudi različne slikarske in risarske tehnike ter materiale. Predvsem pa stremim k temu, da ni vse čisto ploskovito in dvodimenzionalno. Zmeraj se nagibam k ustvarjanju reliefnih površin, saj mi je res všeč tovrstna razgibanost likovnih del.
V današnji DIY projekt, ki je sicer slikarski, sem vključila malo debelejšo naravno vrvico. Z vrvico sem ustvarila ločen vzorec, ki je pa hkrati tudi nekakšna meja za slikarski del tega podviga. Več pa v spodnjem prikazu postopka.
Kaj potrebujemo?
- Tršo podlago – karton, les ali kaj podobnega,
- lepilo,
- debelejšo naravno vrvico,
- akrilne, tempera, vodene barve,
- čopiče.
Za podlago sem uporabila trši karton dimenzije 12,5 x 12,5 cm. Vrvico sem rezala sproti, glede na dolžino vzorca, ki si ga lahko, če vam je lažje, tudi prej skicirate s svinčnikom. Z vrvico naredimo poljuben vzorec in jo zalepimo na podlago. Pri tem je potrebno biti pozoren, da posamezni deli vrvice niso preveč skupaj, saj bomo vmesni del kasneje barvali.
Vse skupaj pustimo, da se dobro posuši, nato pa celotno površino pobarvamo z dobro pokrivno belo barvo. Jaz sem uporabila akrilno.
Spet je potrebno počakati, da se površina popolnoma posuši. S svinčnikom si skiciramo manjše vzorčke, dekorativne elemente, črte, krogce, cvetlične motive ali karkoli vam pride na pamet. Nekako zapolnimo ves vmesni prostor med vrvicami, ne rišemo preveč drobnih detajlov, saj jih bo potem težko barvati.
Izrisan motiv pobarvamo v živahnih, mavričnih odtenkih. Zaradi bele podlage, je živost barv še toliko večja. Nekaj vmesnih delčkov lahko pustimo tudi belih, vendar ne preveč, saj bo le na ta način tudi vrvica prišla do izraza. Lahko se igramo tudi s senčenjem, mešanjem sorodnih odtenkov. Kot lahko vidite na sliki, sem skušala ustvarjati posamezne harmonične dele, ki pa se vseeno lepo zlivajo v celoto. Uravnoteženo sem uporabila tako hladne (modra, zelena, vijolična) kot tople (rdeča, oranžna, rumena) barve. Za barvanje sem uporabila kar vodene barvice, saj se z njimi delajo lepi barvni prehodi, z lahkoto se mešajo in na beli podlagi so odtenki res živahni.
Ko sem zapolnila vse delčke, je nastala res lepa barvna kompozicija v vseh odtenkih mavrice. Na ta način bi lahko s svojimi najmlajšimi izdelali tudi podlago za kakšno namizno igro. Če se ne znajdete s kombiniranjem večih barv, se lahko za začetek odločite le za en spekter – samo tople ali samo hladne barve, morda celo samo eno barvo v različno svetlih odtenkih. Zagotovo bo izgledalo zanimivo!
Želim vam lep podaljšan vikend, boljše kot praznik na ponedeljek, verjetno res ne more biti 🙂
Še en DIY projekt, ki združuje več tehnik + video prikaz: DIY izdelaj štampiljko, pobarvaj podlago in naredi napis
Na obisku sem bila: Grafična delavnica v ateljeju g. Orača
Dodaj odgovor