Slikanje ni le igra z barvo, pri svojem ustvarjanju lahko uporabimo različne pripomočke. Ker želim svojim slikam dodati zmeraj nekaj več, predvsem v smislu nove dimenzije, ki se izraža v bogati teksturi, sem razmišljala, kaj je še uporabnega v domači kuhinji, kar bi naredilo zanimiv efekt. Spomnila sem se na polento in ugotovila – drobna zrnca so trajno obstojna, lahka in dostopna vsem. S tem bi lahko ustvarila zanimive ploskve, ki na otip delujejo kot droben pesek, super. Kaj pa bi naredila? Seveda, ker sem navdušena nad mandalami, pa naredimo še eno koruzno 😉
Kaj potrebujemo?
- podlago, ki je lahko platno, lesena deščica, trši karton, debelejši papir
- manjšo količino polente
- lepilo
- čopič
- šestilo, svinčnik, ravnilo
- akrilne barve
Najprej določite središče vaše mandale in s pomočjo šestila narišite nekaj osnovnih krogov.
Nato izrišite svojo mandalo, vsaj za začetek se ne lotevajte preveč kompleksnih oblik. Priporočam tudi, da motiv izrišete s čim bolj rahlimi črtami, da bodo ob barvanju lažje prekrivne.
Sedaj se začne tisti zanimivi del 🙂 pripravite si lepilo, jaz sem uporabila navadno belo lesno lepilo, zmešano z majhnim deležem vode. Postopoma, po posameznih delih, s čopičem nanašajte lepilo. Vsak delček posujte z zadostno količino polentnih zrnc, odvečno količino pa stresite na podlago.
Če ste sledili postopku izdelave mandale iz polente, bi sedaj vse skupaj moralo izgledati nekako takole:
Površino, kjer je polenta, še enkrat v celoti premažite z lepilno mešanico, tako bo vse skupaj res obstojno in se posamezna zrnca ne bodo krušila.
Vaš izdelek pustite, da se dobro posuši. Nazadnje dodajte še barvo. Zapolnite lahko le vmesne prostorčke, ali pa vse skupaj prebarvajte z neko nevtralno barvo in osenčite relief, kot sem to naredila v projektu z okvirjem.
Jaz sem se odločila za rumeno-zeleno-zlato kombinacijo (sem opazila, da zadnje čase delam veliko v teh barvah:)). Polento sem pustila v svoji naravni barvi, le povrhu sem jo malo posvetlila z gobico.
To tehniko lahko uporabite na številne načine: ustvarite kakšen “doodle” vzorec, poudarite teksturo na delu večje slike ali pa se lotite mandale.
Morda še omenim, da bo po tem DIY projektu verjetno potrebno narediti še en drug DIY projekt, ki se mu reče sesanje 🙂
Lep zasneženi začetek tedna!
Dodaj odgovor